Mağaza Taşımacılığı

Mağaza Taşımacılığı

Mağaza Taşımacılığı

Mağaza Taşımacılığı

MAĞAZA TAŞIMACILIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Mağaza genellikle giyim tekstil ürünlerinin satıldığı mekana verilen isimdir. Mağaza taşımacılığı itina ve titizlik isteyen bir iştir. Nakliyat hizmeti sunan firmalar bu faktörlerin bilincinde olarak  titizlik ile sorunsuz bir hizmet sunmalıdır. Teknoloji mağazaları, giyim tekstil mağazaları, hediyelik eşya mağazaları, takı mağazaları, mobilya mağazaları ve ayakkabı mağazaları mağaza çeşitleri arasında sadece bir kaçıdır. Her mağazanın taşınma işlemi mağazada bulunan ağırlıklı ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Bu sektörde taşınma hizmeti sunan firmanın mağazanın içeriğini göz önünde bulundurarak taşınma planı belirlemesi ve bünyesinde taşınma işlemini sağlayacak uzman personel kadrosuna sahip olması gereklidir.

Mağaza taşımacılığı sırasında mağaza da bulunan ürünlerin zarar görmeden paketlenmesi ve bu hususta nakil edilmesi gereklidir. Taşıma hizmeti veren firmanın mağazada bulunan standlar, raflar ve reyonların montaj ve de montaj işlemlerini sorunsuz sağlayabilecek uzman çalışan kadrosuna sahip olması gereklidir. Mağaza sahibinin zarar görmemesi için çalışan personellerin zamandan tasarruf etmeye çalışmaları ve çalışmalarını bu hususta yürütmeleri gereklidir. Bütün bunların yanında nakliyat firmasının nakliyat sigortası ile teslim aldığı bütün eşyaları sigortalatması gereklidir. Nakliyat hizmeti veren firma ile hizmet almak isteyen mağaza sahibi müşteri arasında yapılan anlaşma ve kabul edilmesi halinde imzalanan sözleşme her koşul göz önünde bulundurularak uyulmalıdır. Karşılıklı güven ve müşteri memnuniyeti için anlaşmaların göz ardı edilmemesi için önem taşıyan bir unsurdur.

Taşınma hizmeti talep eden müşteriye taşınma hizmeti sağlayacak firma tarafından ücretsiz olarak ekspertiz hizmeti sunulur. Ekspertiz hizmeti taşınma işleminin planlanması, uygun ekipman seçimi ve uygun araç sayısı ve seçimi için firmanın müşterilerine sunmuş olduğu ücretsiz bir hizmettir. Mağaza taşımacılığı hizmeti veren firmalar sigorta hizmetini de verebilmektedirler. Taşımacılık sektörünün sunmuş olduğu sigorta hizmetine nakliyat sigortası da denilmektedir. Firma her ne kadar tedbir alırsa alsın eşyaların hasar alma riskini hiç bir zaman sıfıra indiremez. Bu sebeple de nakliyat sigortası yaptırılması çok önemlidir.

Mağaza taşımacılığı hizmeti veren firmanın montajlı ürünleri söküp taşınma adresinde itina ile paketleri açıp de montaj işlemini kusursuz ve hasarsız sağlamaları gereklidir. Bu sebeple firmanın montaj işinde uzman bir ekibe sahip olması gereklidir. Giyim tekstil mağazaların da  eşyaların nakli için en gözde taşıma malzemesi ahşap askılı dolaplardır. Ahşap askılı dolaplar ile taşınma işlemi sağlandığında kıyafetlerin ütüleri bile bozulmayacaktır. Mağaza satış yapılan yerdir. Taşınılacak  ürünlerin satılacak ürünler olduğu göz önünde bulundurulmalı ve bu hususta gerekli malzemelerin kaliteli olmalarına özen gösterilmelidir. Mağazaların taşınması taşınma sektöründe en çok özen gösterilmesi gerekilen sektörler arasında önde gelmektedir. Taşınma işlemi profesyonel ekip ve ekipman ile sağlanmalı ve müşterinin mağduriyetine sebebiyet verilmemesi gereklidir. Firmanın müşteri odaklı çalışması müşterinin güvenini kazanması için çok önemli bir faktördür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara