Heman AraTalep Formu

Kurumsal Taşımacılık

Kurumsal Taşımacılık

kurumsal taşımacılık

Kurumsal Taşımacılık

KURUMSAL TAŞIMACILIK

Hastane, okul, banka, büro, fabrika, ofis gibi özel ya da kamu kuruluşlarının eşyalarını taşımak ev eşyasının taşınması gibi ciddiyet ve tecrübe gerektiren bir iştir. Eşyalarınızın sorunsuz ve güvenli nakliyesi için Kurumsal Taşımacılık hizmetini en iyi şekilde yapan firmalarla çalışmanızda fayda vardır. Eşyanın mahiyeti ne olursa olsun zarar vermeden taşıma işlemi gerçekleştirilmeli ve yeni yerine monte edilmelidir. Bunun içinde deneyimli personel, uygun araç filosu ve gerekli donanıma sahip olmak gerekmektedir.

Teknolojinin her alanda kullanıldığı günümüzde, nakliye firmaları da kullandığı araç ve gereçler ile taşınma işlemini zor olmaktan çıkararak güvenli bir nakliye hizmeti sunmaktadır. Nakliye işleminden önce nakliye firması tarafından uzman görevlendirilerek taşınacak olan eşyalar için bir nakliye planı düzenlenir. Fabrikalarda bulunan makineler, standlar ve diğer sabit donanımlar montaj ustaları tarafından yerlerinden sökülerek forkliftler vasıtasıyla kamyon/tırlara yerleştirilir. Fabrika içindeki ofislerde bulunan doyalar, arşivler çok önemlidir. Bu dosyalar numaralandırılarak her hangi bir karışıklık olamamasına özen gösterilir. Ayrıca bilgisayar ve diğer elektronik aletler güzel bir ambalajlama yapılarak korunaklı bir biçimde nakliye kamyonuna yerleştirilir. Bu aşamada çok önemlidir ve titiz bir istif yapmak gerekmektedir. Çünkü iyi bir istif yapılmaz ise nakliye esnasında oluşabilecek sarsıntılardan dolayı malzemelerin birbirine çarpma ve zarar görme riski olabilir. Nakliye şirketi taşınacak malzemelere ayrıca sigorta yapmaktadır. Özellikle Kurumsal Taşımacılıkta dikkat edilmesi gereken en önemli şey zamandır. Nakliye işleminin en kısa sürede sonuçlanması eşyalarını taşıtan kurum için çok önemlidir. İş kaybının en aza indirgenmesi nakliye şirketinin çalışması ile eşgüdümlüdür. Bazı eşyaların daha hassas bir şekilde ambalajlanıp taşınması gerekebilir. Mesela; laboratuar malzemeleri arasında kırılabilecek birçok cam eşya ve hassas değerlerin ölçümünde kullanılan birçok elektronik cihaz bulunmaktadır. Cam malzemeler özel ambalajlanarak kırılmasını önlemek için özel kolilelere yerleştirilir. Cihazlar ise havalı poşetler ile ambalajlanarak darbelere karşı korunmuş olur. Peki, kurumsal nakliye hizmetleri veren firmalarda başka taşınan özel malzemeler var mı? Bu sorunun cevabı evet var. Bilindiği üzere para kasaları korunaklı olduklarından dolayı çok ağır ve değerli içerikleri ile önemli bir malzemedir. Para kasaları kilo ve ton ağırlık birimine göre değişik ebatlarda olabilir. Bu kasalar istenilen kattan alınarak yeni yerine/kata nakliyesi yapılır. Bir de piyano taşıma işlemi daha titiz bir çalışma gerektirir. Çünkü iyi bir piyano oldukça pahalıdır. Kuyruklu veya kuyruksuz piyanolar da nakliye firmaları tarafından büyük bir titizlikle taşınmaktadır.

Her işte olduğu gibi iş güvenliği işten daha çok önemlidir. Bunu bilincinde olan Kurumsal Taşımacılık hizmeti veren firmalar ambalaj/paketleme, taşıma ve nakliye işlemi yapan tüm ekibin iş güvenliği kurallarına bağlı kalarak çalışmasını sağlar. Buda oluşabilecek iş kazalarının önüne geçmek açısından önem verilen bir durumdur.