Heman AraTalep Formu

Evden Eve Nakliyat

evden eve nakliyat

Evden Eve Nakliyat

EVDEN EVE NAKLİYAT

Nakliyat titizlik, disiplin ve ciddiyet isteyen önemli bir iştir. Evden eve nakliyat zor bir iştir. Bu sebeple insanlar evlerini emanet ettikleri firmaya güvenmek isterler. Çok eski yıllarda nakliyat işinde zor iş şartları dolaysı ile sorunlar yaşanmakta idi. Bugün gelişen teknoloji ile nakliyat sektöründe ki firmalar işlerini kolaylıkla yapıyor ve sorunsuz bir hizmet sunuyorlar. Nakliyattan önce firmanın bir personeli ücretsiz olarak taşınma adresine gider. Taşınacak olan eşyaların sayılarını ve eşyaların  kaplayacakları alanı hesaplar. Maksat ev nakli için gerekli aracı, araç sayısını ve paketleme için gerekli olan malzemelere karar verebilmektir. Eşyaların zararsız ve hasarsız teslimatı için çelik kasalı araç ile taşınma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Ücret taşınılacak yerin bulunan yer ile arasında ki mesafeye ve gerekli araç sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Evden eve nakliyat şirketleri teknolojinin sunmuş olduğu ayrıcalığı kullanmayı tercih ederek nakliyat sektörüne taşımalı asansörü dahil ettiler. Bu sistem nakliyat sektörüne dahil olmadan önce  çalışanlar çok yorucu ve yoğun bir tempo ile çalışmakta idiler. Yüksek katlı binalarda oturan müşterilerin paketleri merdivenlerden inilerek dışarı çıkartılıyordu. Bu sebeple hasar riski atıyordu. Fakat taşımalı asansör ile hem hasar riski en aza indirildi hem de çalışma gücü azaltıldı. Asansörlü taşıma taşınma işlemi sağlayacak aracın arka kısmında bulunur. Asansör eşyaların alınacağı binanın balkonuna kadar uzanır. Evin içinde bulunan personeller paketleri evin balkonuna itina ile taşır. Daha sonra asansöre yüklenir. Bu sayede eşyalara zarar gelmeden taşınma işlemi sonlandırılır.

Evden eve nakliyat işinde güven her zaman önde olması gerekli olan bir faktördür. Taşımacılık hizmeti almak isteyen kişi veya kişilerin firmaya güvenebilmeleri için firmada gerekli kriterlerin bulunması şarttır . Firmanın bünyesinde çalışan personellerin taşımacılık sektöründe deneyimli ve uzman olmaları gereklidir. Firmanın teslimat tarihinin dışına çıkmaması sözleşme kuralları gereğince zorunludur. Aksi takdirde hizmet alan kişi veya kişiler mağdur olacak bu sayede müşterinin hizmette memnuniyetsizliği söz konusu olacaktır.

Evden eve nakliyat yapan firmaların en çok özen göstermeleri gereken hizmetlerden bir diğeri de paketleme ve ambalajlama hizmetidir. Firmanın personel kadrosunda montaj ve de montaj işlerinde uzman bir çalışan bulundurmaları şarttır. Personellerin montajlı ürünleri itina ile sökmesi ve gerekli olan ambalaj malzemeleri ile aynı şekilde itina ile paketlemeleri gereklidir. Ambalaj malzemeleri her türlü koşula karşı dayanıklı olmalı ve kaliteli olmalıdır. Paketleme işlemi bu şekilde sağlandıktan sonra firma çalışanlarının taşınma işlemi sağlanan adreste sökmüş olduğu ürünleri yeniden de montaj yapmaları gerekmektedir. Nakliyat sektöründe hizmet veren firmaların müşterilerini memnun etmeleri gerekli bütün taşımacılık hizmetlerini sunmaları çok önemlidir. Plan dışı gelişen durumlarda teslimatın gecikileceği müşteriye haber verilmelidir. Afet, kaza vb. durumlar dışında teslimat hiç bir şekilde gecikmemelidir.